Pár hete hétvégére "elutaztunk". Elutaztunk a városunk melletti erdőbe egy kis vadkempingezésre. Ilyenkor szokták mondani "átlagék" mi a francért mész a város határába, attól még itthon vagy, nem is mész valójában sehová!!!! De miért ne mennénk "sehová"? Kimozdultunk a lakásunkból, mégsem került többe a kirruccanás, mintha nagy tespedségben otthon maradtunk volna. A kaja itthon volt -a fagyasztóban- csak meg kellett csinálni, el kellett készíteni, ergo többe nem kerül a kirándulás. Naqyszerű élmény volt, hogy péntek délután (rögtön meló után zuhi, aztán usgyííí) kimentünk a közeli erdőbe, sátrat vertünk, és csak másnap jöttünk haza....
Lássuk azonban mit is készítettünk....:
Kacsa bográcsban, paella módra
Hozzávalók:
1 kg kacsa (combjai, melle + farrész)
2 db csirkecomb
20 dkg füstölt kenyérszalonna
2 fej vöröshagyma
1 üveg fehérbor (én a J.P. Cheney chardonnay-t használtam, de megteszi bármi finom száraz fehérbor is)
5 db babérlevél
1 evőkanál zöldbors
5 gerezd fokhagyma (vagy 2 teáskanál fokhagymapor)
1 teáskanál kakukkfű
2 szárnyas leveskocka
1 marha leveskocka
1 teáskanál kurkuma
50 dkg rizs
Só ízlés szerint
Elkészítés:
Ha a tűz felhevült, a felforrósodott (van egy új tűzszerszámom, erről később!!!) bográcsba tesszük a felaprított kenyérszalonnát. Zsírjára sütjük.
Beletesszük a szárnyas alkatrészeket (a kacsákat bőrükkel lefelé), és alaposan átpirítjuk minden oldalát (miközben megkóstoljuk a chardonnay-t, nehogy rossz legyen a húshoz :)
A kóstolás befejeztével felengedjük a sistergő húst 4 dl (igen-igen!!!) fent említett fehérborral, majd hozzáadjuk a félfőre vágott vöröshagymát. Kissé átpirítjuk (pirítja a fene, ha egyszer már felengedtük fehérborral, akkor nem fog pirulni, de isteni ízeket kapunk vele!), majd felengedjük annyi vízzel, hogy az egészet ellepje. Újra felforraljuk. Hozzáadjuk a fűszereket (babérlevél, zölbors, leveskockák, kurkuma, fokhagyma, stb.). Sózzuk picit. Forraljuk, amíg a hús meg nem puhul (kb. 1 óra). Ekkor beletesszük a rizst, hadd szívja magába az eddigi szaftokat-ízeket. A bor maradék részét is ekkor adjuk hozzá. Forrás után a bográcsot percenként többször rázzuk-forgatjuk, nehogy odatapadjon a rizs a bogrács falára.
Mikor a rizs puha (további 1 cider fogyasztása, azaz további 10 perc) levesszük a tűzről és tálaljuk. Ekkorra a rizs magába szívja az összes szaftot, és a rizottóhoz- paellához hasonlóan ragacsos, kötős, finom köret lesz belőle. Savanyú káposztával, esetleg savanyított cseresznye-paprikával tálaljuk. Fehér, de könnyed bor is illik hozzá, de normális ciderrel (Blackthorn, K!, stb) is naggggyon ott van!
Ezek után gondolkodhat el az ember, hogy azonnal kapja el a Zasszonyt egy táncra, vagy máskor. Én a "máskor" mellett döntöttem, így másnap reggel -napfelkeltekor- táncoltunk egy nagyot kettesben az erdőben -és közben tébolyító volt érezni a harmatot a talpunk alatt, a szűrt fényt, ami a fák lombjain keresztül ér el hozzánk ;)